نظرات

9 پاسخ به “نقد مفهوم آب مجازی”

 1. ولی می‌گه:

  سلام
  با ادبیات جدیدی آشنا شدم. تشکر

 2. علی طهماسبی می‌گه:

  خیلی لذت بردم. گفتگوی جذابی بود. خصوصا بعد از معرفی ۳ نوع آب و اینکه ما وارد کننده محصولات تولیدی با آب سبز و صادر کننده محصول با آب آبی هستیم

 3. سیدمحسن می‌گه:

  متشکرم
  متاسفانه در ایران دیدگاه کلان نگر وجود نداره. Water Footprint و Life cycle costing هم ب این موضوع نزدیگ و با صبغه فنی بیشتر ابزارهای مناسبی هستند برای ارزیابی طرح های صنعتی و معدنی و شیمیایی. واقعیت در زنجیره فولاد کشور از جانمایی ذوب آهن و انتقال مبارکه از هرمزگان تا طرح های بزرگ در خراسان و بافق و کرمان هیچ کدام اولیه های این موضوعات را در نظر نگرفته اند.
  در طرح های پتروشیمی هم ایجاد مجتمع های بزرگ تولیدی ب جای گسترش زنججیره ارزش در مکان هایی مثل لردگان و ممسنی و دهدشت در آینده مشکلات زیادی خواهد داشت.

 4. مریم می‌گه:

  اصلا یه موجی شده همه میخوان آب مجازی کار کنن. سلام آقای قدوسی!
  انگیزه شد دربارش مطالعه کنم.
  در حد یک جمله دربارش میدونم: صادرات محصولات کشاورزی به نوعی صادرات آب محسوب میشه، مثل ورود گردشگرا که به نوعی صادرات محسوب میشه :دی

 5. بهداد ضیایی می‌گه:

  درود و سپاس.
  خیلی خوب بود.

 6. سلام استاد
  من برای شرکت یه گزارشی از بانک مریلینچ برای سال ۲۰۱۵ دیدم، گفتم جسارت کنم خدمت شما و دوستان در این خانه مجازی شما هم بفرستم. ؛))

  http://www.wtcphila.org/uploads/4/9/5/7/49572435/bofaml-transforming-world-atlas-2015-08.pdf

پاسخ دهید

لطفا با فونت انگلیسی به سوال زیر پاسخ بدهید: *

درباره خودم

حامد قدوسی٬ متولد بهمن ۱۳۵۶ هستم و با همسرم مريم موقتا در نزدیکی نیویورک زندگي مي‌كنم. در دانش‌گاه اقتصاد مالی درس می‌دهم. به سینما، فلسفه و دين‌پژوهي هم علاقه‌مندم.
پست الکترونیک: ghoddusi روی جی‌میل

جست و جو

اشتراک ایمیلی

ایمیل خود را برای دریافت آخرین مطالب وارد کنید.

بایگانی