• آینده انرژی

  دوستان تجارت فردا زحمت کشیده‌اند و متن سخن‌رانی من در خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی در مورد «روند‌های بلندمدت انرژی» را پیاده‌سازی، تلخیص و منتشر کرده‌اند. فکر کنم زحمتش بر عهده رامین فروزنده بوده است.

  بازگشت
نظرات

3 پاسخ به “آینده انرژی”

 1. عاطفه عابدی می‌گه:

  سلام
  آقای دکتر قدوسی
  اسلایدها عالی و روشن بود
  لغات و رویکردی داشت که بسیار جذاب بود. مرسی که ما را بی نصیب نگذاشتید

 2. سیدمحسن می‌گه:

  متشکرم آقای دکتر، متن بسیار جالبی بود، خصوصن اینکه هنوز در عمده مقالات اقتصادی ما تفاوت shale oil و oil shale مشخص نیست!
  در مورد شیل اویل یکی دیگر از نکات مهم راه اندازی سریعتر ریگ های نفتی و عدم مواجهه با یک مخزن یا سازندنفتی است. نکته دیگر ک ب نطرم آینده را باز هم میتواند متحول کندمنابع هیدرات گازی است، گازی ک در ملکول های آب گرفتار شده و حالت کریستالی دارد، فعلن هزینه استخراج آن زیاد است اما در نهایت منبعی بسیار بیشتر از منابع متعارف نفت و گاز است و میتواند آینده گاز طبیعی را بسیار پرخطر تر کند، درنهایت این موضوع میتواند اینده منابع تجدید پذیر و انرژی اتمی را بسیار ب خطر بیندازد، گاز تنها منبعی است ک از تولید برق تا حمل و نقل و مصارف خانگی هرسه امکان بالقوه استفاده را دارد و هزینه های هنگفتی در پایین دست آن در حوزه حمل و نقل و مصارف و تبدیلات ب ملکولهای بزرگتر انجام شده و از این نظر بی بدیل است.
  روز بخیر

پاسخ دهید

لطفا با فونت انگلیسی به سوال زیر پاسخ بدهید: *

درباره خودم

حامد قدوسی٬ متولد بهمن ۱۳۵۶ هستم و با همسرم مريم موقتا در نزدیکی نیویورک زندگي مي‌كنم. در دانش‌گاه اقتصاد مالی درس می‌دهم. به سینما، فلسفه و دين‌پژوهي هم علاقه‌مندم.
پست الکترونیک: ghoddusi روی جی‌میل

جست و جو

اشتراک ایمیلی

ایمیل خود را برای دریافت آخرین مطالب وارد کنید.

بایگانی